Rusça Kursu
16338
nb-3-3-2,nimble-no-local-data-skp__post_page_16338,nimble-no-group-site-tmpl-skp__all_page,page-template-default,page,page-id-16338,bridge-core-1.0.6,sek-hide-rc-badge,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Rusça öğren

Rusça gibi bir dil öğrenmek sadece kariyer fırsatlarınızı genişletmekle ilgili değildir. Ayrıca sizi yeni bağlantıların ve deneyimlerin dünyasına açacaktır. 160 milyon anadili Rusça olan ve Doğu Avrupa ve Uzak Doğu’da daha birçok kişiyle en çok konuşulan Slav dilidir. Bununla birlikte, batılılar tarafından yaygın olarak konuşulmamaktadır. Bu, iş, akademi, hükümet ve sosyal çevrelerde yüksek oranda pazarlanabilir olmasını sağlar. Rusça öğrenmek aynı zamanda Doğu Avrupa’da konuşulan Slav dil ailesinin Lehçe, Çekçe ve Ukraynaca gibi diğer üyelerini anlamanıza da yardımcı olabilir. Rusya’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız, en azından biraz Rusça konuşmanız önemlidir.

Rusça öğrenmek isteyen yeni başlayanlar için göz korkutucu şeylerden biri, ilk bakışta İngilizce ile pek benzerliğinin olmamasıdır. Ancak Kiril alfabesi denilen bir alfabesi vardır. Kiril alfabesi, İngiliz alfabesinde bulacağınızdan farklı karakterlere sahip olsa da, bunları öğrendikten sonra, Rusça’yı anlamak ve konuşmak arasındaki boşluğu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Dil öğrenenlere yardımcı olma konusunda yirmi beş yıldan fazla deneyime sahip olan Rosetta Stone, Rusça gibi bir dilin karmaşıklığıyla başarılı bir şekilde başa çıkabilecek bir programın nasıl oluşturulacağını bilir. Rosetta Stone, yeni başlayanlara bağlam içinde ortak konuşma kalıplarını tanıtmaktan, daha ileri düzeydeki öğrencilerin fiil çekimlerini anlamalarına yardımcı olmaya kadar, her zaman, her yerde Rusça öğrenmenize yardımcı olacak bir Rusça dil öğrenme programı oluşturmuştur.

Rus Alfabesi Nasıl Öğrenilir

Bazı öğrenciler, Rusça gibi yabancı karakterler içeren ve tanıdıkları bir alfabe üzerine inşa edilmeyen dillerin zorluğundan endişe duyarlar. Bununla birlikte, Çince gibi yazı sistemlerindeki yüzlerce veya binlerce karakterin aksine, Rusça Kiril alfabesinde sadece 33 karaktere sahiptir . Karakterlerin yapısında ustalaştıktan sonra, onları seslerle eşleştirmeyi öğrenmek o kadar zor değil çünkü bu seslerin çoğu İngiliz alfabesindeki sesleri taklit ediyor.

Aslında Kiril alfabesi Rusça öğrenmenin en kolay kısımlarından biri olabilir çünkü İngilizce’nin aksine telaffuzlar oldukça tutarlıdır. Ayrıca, karakterlerin seslerinin çoğu, tanıyacağınız harflere benzeyen şekillerle İngilizce’deki sesleri yansıtır. Rusya’nın Kiril alfabesindeki A, M, E ve hatta T’nin oldukça tanıdık geldiğini ve telaffuzlarının da çok uzak olmadığını fark edeceksiniz. Rusça’da A sesli harfi , İngilizce “mama” kelimesindeki gibi ” ah ” olarak telaffuz edilir.

İster Rusça öğrenmeye başlayın, ister Rusçanızı bir sonraki seviyeye taşımadan önce temel bilgileri gözden geçirin, Rosetta Stone size yardımcı olabilir. Kısa süreli derslerimiz, tüm cihazlarınızda senkronize olan ödüllü bir mobil uygulama ve dil öğrenimi ile kelime pratiği yapmayı, telaffuzunuz hakkında geri bildirim almayı ve yeni ifadeler öğrenmeyi kolaylaştırır.